Syrah z jihu Portugalska

Palmela Castle

Dominanta regionu Palmela, hrad na skále u města Palmela je za jasného počasí viditelný až z Lisabonu.

Syrah, původem nejspíše z Francie, je dnes jednou ze světově nejrozšířenějších červených odrůd vína. Jeho typickou chuť a vůni přitom není snadné popsat. Syrah je totiž jakýmsi chameleonem, jehož vlastnosti se výrazně mění v závislosti na regionu, ve kterém byl vypěstován.

V jeho domovině, severní Rhône, se od něj očekává elegance, uzavřenost, výrazné taniny a méně ovoce. Proti tomu v Austrálii, kde se jmenuje Shiraz, mívá výrazné tělo, hodně alkoholu, méně taninů a koncentrovanou ovocnou chuť.

V Portugalsku, které je známé svojí uzavřeností a odporem k mezinárodním odrůdám, je Syrah relativním nováčkem a většinou nemá šanci dostat se mezi odrůdy povolené pro výrobu DOC vín. Pokud tedy zkusíte portugalský Syrah, půjde většinou o „pouhé“ Vinho regional, které vám ovšem může uchystat velmi příjemné překvapení. Nejčastěji na něj lze narazit na poloostrově Setúbal, nebo v sousedním horkém a suchém regionu Alentejo.

Vale dos Barris Syrah 2011

Syrah du Monde

V mezinárodní soutěži vín odrůdy Syrah, Syrah du Monde, získal Vale dos Barris 2011 bronzovou medaili.

Otevřel jsem si tedy jednoodrůdovou láhev Syrahu (eshop) z Adega Cooperativa de Palmela z poloostrova Setúbal. Přes docela běžné provedení jde o oceňovanou láhev, jejímž posledním úspěchem byla bronzová medaile ze soutěže Syrah du Monde ve Francii.

Barva Granátově červená, velmi tmavá až neprůhledná.
Aroma Dominují koncentrované džemové tóny, ve kterých lze rozpoznat zejména ostružiny, ale také pepř, lékořici a vanilku.
Chuť Sametově plné tělo vína je podepřeno kostrou suchých výrazných taninů a rybízově živých kyselin. Příjemný dlouhý závěr. Celek působí ovocně, živě a je velmi dobře pitelný.

Tento Syrah jsem chutnal poprvé v lednu 2014 a z překvapením zjišťuji, že se za ty dva roky téměř nezměnil. Souhlasím tedy s technickým listem, který předpovídá archivovatelnost kolem deseti let, tedy někdy do roku 2021. S jeho otevřením proto nemusíte spěchat.

Detailní informace

Země: Portugalsko
Region: Setúbal Peninsula
Vinařství: Adega Cooperativa de Palmela
Odrůda: Syrah
Ročník: 2009
Alkohol: 14%
Kyseliny: 5,2 g/l
Vinifikace: Fermentace v nerezových sudech při kontrolované teplotě, následována prodlouženou macerací na slupkách. Dozrávání v sudech z francouzského a amerického dubu po dobu 4 měsíců.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ochutnávky, Odrůdy, Víno se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.